Кількість
|
Вартість
|
||
|
Акрилова пластмаса серії ТП є самотвердіючим технічним компаундом холодного затвердіння типу "порошок — рідина".
Рідина акрилових пластмас являє собою метиловий ефір метакрилової кислоти (метилметакрилат), що містить активатор-диметиланілін. Порошок акрилових пластмас це суспензійний полімер на основі метилметакрилату або суміш суспензійних полімерів на основі метилметакрилату, або сополімер метилметакрилату з Бутил метакрилати.
Область застосування:
-
У машинобудуванні і приладобудуванні: виробництво ливарних моделей, формувальних блоків і штампів, для виправлення різних дефектів лиття.
-
В якості конструкційного і реставраційного армувальногоматеріалів; ТП-1 стійкий до лугів, слабких кислот, бензину, скипидару, олив.
-
При створенні пам'ятників, надгробків, прес-форм, а також для заливки підстави у технічних верстатів.
-
Високоякісна армувальна сполучна, ущільнювача речовина, широко використовується в реставраційних роботах, в художньому та архітектурному ліпленні, в створенні барельєфів, надгробків, табличок.
-
Для виробництва моделей скелетів, а також окремих кісток для спеціалізованих установ.
-
При художньому оформленні приміщень, клубів, барів, ресторанів, кафе.
-
У будівництві (заливка щілин, виправлення нерівностей, високоточні оздоблювальні роботи), а також як ущільнювальний матеріал.
Пресування
Формувальну масу з невеликим надлишком укладають в прес-форму. Робочу частину прес-форми попередньо змащують тонким шаром розділового матеріалу. Для металевих прес-форм застосовують кремнійорганічні рідини, мінеральні оливі, для гіпсових — лак (Изокол), для магнезитових композицій — віск, ацетонцеллулоідний лак і т.п.
Прес-форму з масою встановлюють під прес і поступово підвищують тиск таким чином, щоб остаточне оформлення деталей сталося при найменшій плинності формувальної маси. Оптимальний тиск-57МПа. Прес-форму витримують під тиском до повного затвердіння маси.
Для прискорення затвердіння формувальної маси прес-форму під пресом можна витримувати при температурі 25-30 ° С.
Затвердіння акрилових пластмас відбувається з виділенням тепла. Температура всередині маси при затвердінні може досягти 100 ° С і вище, залежно від обсягу маси і кількості рідини.
Вільне лиття:
Формувальну масу заливають у форму з надлишком. Щоб уникнути захоплення повітря в'язкою масою заливку виробляють швидко, не відриваючи посудини з масою від стінок форми. Для отримання більш монолітних виробів поверхню маси через 10-15 хвилин. після заливки форми, коли з'являється плівка, коли з'являється плівка, рекомендується накривати целофаном і притискати невеликим вантажем. Масу з формою витримують до затвердіння, а потім наступного охолодження. При виготовленні виробів великих габаритів, щоб уникнути спінювання, рекомендується масу заливати частинами, причому кожну наступну частину необхідно заливати після повного затвердіння і охолодження попередньої.
Лиття під тиском:
Заливку маси виробляють за допомогою спеціальних пристосувань типу шприцеві пристроїв. Залежно від розмірів форми, що оформляє порожнини, пристосування розробляють індивідуально.
Відцентрове лиття:
Відцентрове лиття застосовують при виробництві великогабаритних деталей типу тіл обертання. Обладнанням для виробництва деталей можуть служити універсальні металорізні і деревообробні верстати (токарні, свердлильні та ін.) Або спеціальні пристосування, на які встановлюють відповідні форми.
Форму з масою обертають про повного затвердіння останньої.
Тривалість обертання приблизно 1,0-1,2 год