Кількість
|
Вартість
|
||
|
Заливний силікон SKA-791 використовується при виготовленні форм для ламких і тонких виробів.
Він особливо популярний у майстрів і рукодільниць, які роблять декоративні вироби з епоксидної смоли, полімерної глини та інших ливарних пластиків. І, звичайно, без суміші SKA-791 не обійтися, якщо потрібні молди для створення кулінарних шедеврів з шоколаду, мастики або морозива.
Часто буває так: у творчої людини народжується ідея, незвичайна, цікава. Ось тільки незрозуміло, як її втілити в життя. Якщо вам потрібно створити щось тендітне, витончене, з тонкими лініями і мініатюрними деталями, форма з двокомпонентної суміші SKA-791 - правильний вибір.
Незважаючи на витончений силует і ламкі фрагменти, готовий молд буде міцним і досить твердим, щоб ви могли використовувати його багато разів. Тиражування виробів з однієї матриці можливо завдяки платиновому каталізатору. Саме цей компонент дає заливці міцність і зносостійкість. При цьому силікон доволі м'який (10 по Шору) і текучий.
Купити компаунд для виготовлення форм рекомендується для виробництва:
- прикрас та аксесуарів з епоксидної смоли і глини (сережки, браслети, каблучки, кулони);
- невеликих сувенірів (брелоки, статуетки);
- іграшок;
- декоративних елементів для створення картин та інсталяцій;
- кондитерських виробів будь-якої, навіть найскладнішої конфігурації.
Виготовлення форми для лиття силікону:правила і особливості
Процес створення заливальних молдів не представляє серйозної складності. Досить набору підручних засобів і роз'яснювального відео, щоб з першого ж разу отримати якісну матрицю. Текучий матеріал для форм простий в експлуатації, особливо якщо дотримуватися наступних рекомендацій:
- заливку суміші виробляють при кімнатній температурі і низькій вологості. Чим вище ці показники, тим коротше "час життя силікону". Це означає, що в кімнаті з температурою + 26ºС і вище, силіконовий компаунд затвердіє швидше. З огляду на це, розчин іноді навмисно поміщають в духовку, розігріту до 40-60ºС, щоб прискорити процес повної полімеризації.
- середній інтервал "життя силікону" при температурі + 25°С становить 30 хвилин. Повне затвердіння відбувається через 6 годин. По закінченні цього часу молд можна виймати і брати в роботу.
- для змішування компаунда беруть основу (компонент А) і каталізатор (компонент В) в рівних пропорціях 1:1.
- форму, в якій ви плануєте робити молд, необхідно попередньо вимити, висушити і знежирити. Для цього підійде звичайний спирт. Зверніть увагу: платиновий компонент сприйнятливий до деяких речовин. При зіткненні матеріалу для форм з олово-, сірко або аміновмісними речовинами, в тому числі з більшістю марок пластиліну, може статися інгібування (отруєння силікону). На практиці це означає, що молд застигає фрагментами, липне і не підходить для роботи. Крім того, моделі, створені на 3D принтері з використанням фотополімерного пластику також викликають небажану хімічну реакцію з платиновими силіконами.
- Якщо вживаєте основу з пористою поверхнею або множинними вигинами рекомендується попередньо обробити оригінальну модель розділовим агентом.
- змішування основи і каталізатора необхідно проводити швидко, постійно помішуючи розчин протягом 2-3 хвилин. Ще одна важлива деталь: не використовуйте мішалки з дерева або латексу, ці речовини "не дуже товаришують" з силіконовими компонентами. Краще підібрати підручні засоби з пластмаси або задіяти кухонний міксер з металевою лопаткою.
- Якщо ви не знаєте, як поведе себе нова марка силікону в процесі гелеутворення, рекомендуємо зробити попередній тест, використовуючи невелику кількість компонентів.
- Платиновий компаунд не сприяє утворенню повітряних бульбашок усередині суміші. Розчин "виштовхує" їх на поверхню в процесі перемішування, забезпечуючи природну вакуумізацію. Але, якщо ви хочете домогтися підвищеної міцності молду, використовуйте вакуумну камеру. Час виводу повітря - 2-3 хвилини під тиском 10-25 мм Нg. Плануючи вакуумізацію, вибирайте для заливки тару побільше, так як суміш спочатку тимчасово збільшується в об'ємі в 3-4 рази, і тільки потім повертається до колишніх показників.
Переваги придбання силікону для форм в компанії SILIKONI
Порівняти всі товари в категорії можна за посиланням: Порівняльна таблиця - Силікони для форм на платиновому каталізаторі
Приклад* роботи з силіконовим компаундом на платиновому каталізаторі
*Приклад продемонстрований на формувальному силіконі для харчових форм SK-790
Приклад* роботи з силіконовим компаундом на платиновому каталізаторі
*Приклад показан на силіконовому компаунді для харчових форм SK-790